Jak wybrać odpowiedni materac?

Każdy z nas ma inne preferencje jeżeli chodzi o warunki komfortowego snu. Preferencje te mogą być związane z budową ciała lub też np. z zaleceniami lekarza. Najprościej można powiedzieć, że dobry materac to taki, który nie jest ani zbyt miękki ani też zbyt twardy. Nasze ciało potrzebuje materaca sprężystego, takiego który jak najlepiej dopasuje się do kształtu naszego ciała. Nie możemy dopuścić do takiej sytuacji, że to nasze ciało będzie zmuszone dopasować się do kształtu i twardości materaca.

Jako Comfortbe staramy się, aby większość materacy, które są produkowane przez naszą firmę, były materacami o średniej twardości. Czyli właśnie takimi, które nie są ani zbyt miękkie ani zbyt twarde. Takie materace charakteryzują się dużą elastycznością. Najlepsze efekty osiągniemy dzięki zastosowaniu pianki termoelastycznej i wysokoelastycznej.

Przy wyborze materaca możemy postawić na komfort oraz wygodę, ale możemy też kupić ekonomiczny materac, który kusi ceną. Możesz zaoszczędzić kupując tańszy materac, ale pomyśl ile energii zyskasz jeśli się dobrze wyśpisz? W naszej ofercie znajdziesz materac na każdą kieszeń ale pamiętaj, przy wyborze lepiej kierować się zdrowiem i komfortem snu.

Materac kupuje się raz na 6-8 lat, warto więc aby te prawie 3000 nocy przespać z uśmiechem na ustach. Materace to ta część łóżka, która decyduje o tym jak będziemy spać. Jak sobie pościelisz, tak się wyśpisz. Od tego jaki masz materac, zależy czy będzie Ci się wygodnie spało oraz w jakim humorze zaczniesz nowy dzień. Twój odpoczynek – jakość snu – jest bardzo ważnym czynnikiem fizycznego i psychicznego samopoczucia. Wpływa również na efektywne i zdrowe życie. Pamiętaj też, że przesypiamy przeciętnie 1/3 swojego życia czyli ten czas spędzamy na materacu. Jest to najważniejszy „mebel” w Twoim domu.